Výzva č. 56

 

 

     Výzva 56 MŠMT a úžasná vstřícnost paní ředitelky mi umožnily strávit 14 dní na ostrově Malta na kurzu angličtiny.

Denně jsem zde navštěvovala jazykovou školu ClubClass, musela plnit domácí úkoly a na vlastní kůži jsem opět zažila, jak se cítí naše děti ve školních lavicích.  Seznámila jsem se zde s mnoha lidmi různých národností (Japonsko, Turecko, Lotyšsko, Kolumbie, Rusko, Brazílie,...) Díky krásnému počasí jsem mohla  procestovat celý ostrov, prohlédnout si hlavní město Valletta i malé ostrovy Gozo a Comino, které patří k Maltě.

Věřím, že se tato zkušenost pozitivně promítně do mých hodin angličtiny. Mé velké poděkování patří paní ředitelce, která se nezalekla "úřednického šimla" a pomohla mi zařídit vše potřebné. Děkuji! Lenka Drnovská

 


 

     V rámci Výzvy 56 MŠMT jsme také mohli do školy nakoupit větší množství nových knih, encyklopedií, naučné i zábavné literatury. Nejenom v rámci hodin čtení budeme s těmito knihami dále pracovat.

     Jak se děti s knihami seznámily si můžete prohlédnout ve složce fotogalerie.

 

     V rámci šablony č. 3 Stínování pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí  jsme v týdnu od 19. do 23. října navštívily ZŠ a MŠ Brodno - Žilina, kde jsme se účastnily výuky v hodinách 1. - 5. ročníku. Získané zkušenosti využijeme ve své učitelské praxi.

     Slovenské kolegyně byly velice vstřícné a milé a ochotně se nám celý týden věnovaly.  Marie Rubešová a Lenka Drnovská