Mateřská škola

 

Aktuality

 

Zápis do mateřské školy v Jamném nad Orlicí

 

Zápis do mateřské školy proběhne dne 13. května 2020 v letošním roce vzhledem k epidemiologické situaci bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců. Žádosti o přijetí je možno doručit do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem či poštou, a to v rozmezí od 2. – 13. května 2020. Žádost o přijetí lze stáhnout z našich stránek www.skolajamne.cz, včetně Čestného prohlášení rodičů o očkování. Toto prohlášení je třeba doplnit okopírovaným očkovacím průkazem dítěte. Do školky mohou být přijaty děti, které v následujícím školním roce 2020-21 dovrší věk 2,5 roku. Nástup je však možný až ode dne dovršení věku 2,5 roku. Děti, které do 31.8.2020 dovrší pěti let, mají docházku do MŠ povinnou /vyjma dětí s individuálním vzděláváním dítěte/ a také není třeba u těchto dětí dokládat očkování. Vyrozumění o přijetí či nepřijetí dítěte do MŠ obdrží rodiče poštou. V případě nejasností a dotazů se na nás obraťte přes emailovou adresu skolka.jamne@seznam.cz.

 

Úplata za předškolní vzdělávání

Úplata za měsíc březen bude ponechána na účtu školy. Za měsíc duben bude v plné výši stornována. Na měsíc květen se úplata ještě vybírat nebude a uvidíme, jak se bude situace s otevřením školky dále vyvíjet.

 

Obědy a stravné v mš

V pondělí 4. května se peníze na stravu vybírat nebudou. Pokud bude školka v průběhu května otevřena, stravné vyjde z měsíce března a dále se dorovná 1. června. 

 
 
Oznámení pro rodiče
 
Z rozhodnutí starosty obce a ředitelky školy se mateřská škola od úterý 17. března 2020 zavírá do odvolání. Rodiče dětí si mohou vyzvednout papír na ošetřovné po telefonické domluvě s vedoucí učitelkou Lenkou Moravcovou. 
 
Pro další informace sledujte nadále naše internetové stránky a v případě potřeby nás kontaktujte telefonem.
 

 Objednané knížky z knižních katalogů bude nakladatelství Albatros na jednotlivé školy zasílat po opětovném zahájení docházky. 

 

Zápis dětí do ZŠ - proběhne v měsíci dubnu a všechny potřebné informace k němu rodiče předškoláčků naleznou v oddíle Základní škola.

 

Rodiče předškoláčků, na stránkách https://rodic.isophi.education/public je po zaregistrování Vás a Vašeho dítěte připraven diagnostický test, který vám ukáže, zda je dítě správně připraveno k nástupu do základní školy. Pokud máte zájem a čas, vyzkoušejte to ...

 

A protože se nám blíží největší svátky jara, máme pro vás pár tipů, co lze podnikat s našimi nejmenšími:

- nasít do květináčku pšenici či seminka letních kytiček a pozorovat, jak rostou

- smotat "pomlázku" ze 3 - 5 proutků 

- pokus - vložit syrové vajíčko do octa na 3 - 5 dnů a pozorovat, co se bude dít

- soutěže - foukání vejdunku /vyfouklého vajíčka/ na cíl, běh okolo stolu s vejdunkem na lžíci

- tvoření - vystřihnout papírové vajíčko a ozdobit ho, jak vás napadne - polepením různými materiály /papír, mák, vata, semínka pšenice atd./

- a na závěr námět na činnost z našeho dětství - sežeňte spousty polštárů a dek a zkuste si postavit "bunkr"

Nic z výše uvedeného není samozřejmě povinné, nejdůležitější je, že jste spolu. Přejeme Vám i nám, ať nastalou situaci všichni dobře zvládneme a zase se brzy sejdeme.